Jäsenhuone|Työhuone

Saavutuksia

VaKP Voimistelujaoston urheilijoiden saavutuksia

VuosiSaavutusLajiSarjaUrheilija
2017SM-kultakilpa-aerobicnaisetLaura Vihervä
2017SM-pronssikilpa-aerobicnaisetSuvi Åhlgren
2017SM-kultakilpa-aerobicnaiset, joukkueJasmin Koskinen, Laura Vihervä, Suvi Åhlgren
2017SM-pronssikilpa-aerobicnaiset, joukkueIda Harju, Sofia Martimo, Tiia Ritonen
2017SM-kultakilpa-aerobicnaiset, ryhmäMaija Keurulainen, Verena Kortelainen, Jasmin Koskinen, Laura Vihervä, Suvi Åhlgren
2017SM-kultakilpa-aerobicnuoret AG1 Aisha Hällström
2017SM-hopeakilpa-aerobicnuoret AG1Nelli Paulamäki
2017SM-pronssikilpa-aerobicnuoret AG1Lumi Vahteristo
2017SM-kultakilpa-aerobicAG1 joukkueAuli Ollila, Nelli Paulamäki, Lumi Vahteristo
2017SM-hopeakilpa-aerobicAG1 joukkueAisha Hällström, Anni Pulkki, Saana Tolonen
2017SM-kultakilpa-aerobicAG1 ryhmäAisha Hällström, Auli Ollila, Nelli Paulamäki, Anni Pulkki, Lumi Vahteristo
2017SM-pronssikilpa-aerobicAG1 ryhmäMilja Lumme, Pipsa Nieminen, Emilia Rantala, Katariina Virkki, Viivi Väljä
2016SM-kultakilpa-aerobicnaisetLaura Vihervä
2016SM-hopeakilpa-aerobicnaisetSuvi Åhlgren
2016SM-kultakilpa-aerobicnaiset, joukkueLaura Vihervä, Suvi Åhlgren, Verena Kortelainen
2016SM-pronssikilpa-aerobicnuoret AG2Henriikka Nyman
2016SM-hopeakilpa-aerobicnuoret AG2, ryhmäIda Harju, Amanda Lahtinen, Milla Lepistö, Sofia Martimo, Henriikka Nyman
2016SM-kultakilpa-aerobicnuoret AG1Viivi Väljä
2016SM-hopeakilpa-aerobicnuoret AG1Katariina Virkki
2016SM-kultakilpa-aerobicnuoret AG1, joukkueNelli Paulamäki, Lumi Vahteristo, Auli Ollila
2016SM-kultakilpa-aerobicnuoret AG1, ryhmäEmilia Rantala, Neea Lehtinen, Milja Lumme, Katariina Virkki, Viivi Väljä
2015SM-kultakilpa-aerobicnaisetErika Rautiainen
2015SM-hopeakilpa-aerobicnaisetLaura Vihervä
2015SM-pronssikilpa-aerobicnaisetSuvi Åhlgren
2015SM-kultakilpa-aerobicnaiset, ryhmäLaura Vihervä, Mila Koljander, Suvi Åhlgren, Tanja Martikainen, Jasmin Koskinen
2015SM-kultakilpa-aerobicnuoret AG2Essi Lehtonen
2015SM-kultakilpa-aerobicnuoret AG2, ryhmäAmanda Lahtinen, Essi Lehtonen, Kia Eklund, Milla Lepistö, Sini Nurminen
2015SM-hopeakilpa-aerobicnuoret AG1Henriikka Nyman
2015SM-pronssikilpa-aerobicnuoret AG1Viivi Väljä
2015SM-hopeakilpa-aerobicnuoret AG1, joukkueKatariina Virkki, Milja Lumme, Viivi Väljä
2015SM-hopeakilpa-aerobicnuoret AG1, ryhmäEmilia Rantala, Katariina Virkki, Milja Lumme, Neea Lehtinen, Viivi Väljä
2014SM-kultakilpa-aerobicnaisetLaura Vihervä
2014SM-kultakilpa-aerobicnaiset, ryhmäTanja Martikainen, Noora Mäkelälammi, Erika Rautiainen, Laura Vihervä, Suvi Åhlgren
2014SM-hopeakilpa-aerobicnaisetErika Rautiainen
2014SM-pronssikilpa-aerobicnaisetTanja Martikainen
2014SM-kultakilpa-aerobicnuoret, AG 2Essi Lehtonen
2014SM-kultakilpa-aerobicnuoret, AG 2, ryhmäHelmi-Lotta Kettunen, Mila Koljander, Essi Lehtonen, Riina Lehtonen, Aliisa Semi
2014SM-hopeakilpa-aerobicnuoret, AG 2Helmi-Lotta Kettunen
2014SM-hopeakilpa-aerobicnuoret, AG 2, joukkueMila Koljander, Riina Lehtonen, Aliisa Semi
2014SM-pronssikilpa-aerobicnuoret, AG 1Kristiina Kukkoniemi
2014SM-hopeakilpa-aerobicnuoret AG 1, ryhmäHenriikka Nyman, Ella Rautiainen, Amanda Lahtinen, Iida Tossavainen, Sini Nurminen
2013SM-kultakilpa-aerobicnaisetLaura Vihervä
2013SM-kultakilpa-aerobicnaiset, ryhmäElina Karjalainen, Tanja Martikainen, Milla Kallioniemi, Laura Vihervä, Erika Rautiainen
2013SM-kultakilpa-aerobicnuoret AG2Riina Lehtonen
2013SM-hopeakilpa-aerobicnuoret AG2Aliisa Semi
2013SM-kultakilpa-aerobicnuoret AG2, joukkueMila Koljander, Riina Lehtonen, Aliisa Semi
2013SM-hopeakilpa-aerobicnuoret AG2, joukkuePihla Berg, Ilona Riskumäki, Veera Setälä
2013SM-kultakilpa-aerobicnuoret AG2, ryhmäPihla Berg, Mila Koljander, Riina Lehtonen, Ilona Riskumäki, Aliisa Semi
2013SM-kultakilpa-aerobicnuoret AG1Essi Lehtonen
2013SM-kultakilpa-aerobicnuoret AG1, joukkueRiina Halttunen, Essi Lehtonen, Ella Rautiainen
2013SM-kultakilpa-aerobicnuoret AG1, ryhmäRiina Halttunen, Sonetta Humala, Essi Lehtonen, Sini Nurminen, Henriikka Nyman
2012SM-kultakilpa-aerobicnaisetLaura Vihervä
2012SM-hopeakilpa-aerobicnaisetErika Rautiainen
2012SM-pronssikilpa-aerobicnaisetLeena Enbom
2012SM-kultakilpa-aerobicnaiset, joukkueNetta Koskinen, Erika Rautiainen, Laura Vihervä
2012SM-kultakilpa-aerobicnuoret AG2Riina Lehtonen
2012SM-hopeakilpa-aerobicnuoret AG2Aliisa Semi
2012SM-pronssikilpa-aerobicnuoret AG2Mila Koljander
2012SM-kultakilpa-aerobicnuoret AG2, joukkueMila Koljander, Riina Lehtonen, Aliisa Semi
2012SM-hopeakilpa-aerobicnuoret AG2, joukkuePihla Berg, Anna-Riina Kuttila, Veera Setälä
2012SM-kultakilpa-aerobicnuoret AG2, ryhmäPihla Berg, Mila Koljander, Riina Lehtonen, Ilona Riskumäki, Aliisa Semi, Veera Setälä
2012SM-kultakilpa-aerobicnuoret AG1Essi Lehtonen
2012SM-pronssikilpa-aerobicnuoret AG1Helmi-Lotta Kettunen
2012SM-kultakilpa-aerobicnuoret AG1, joukkueRiina Halttunen, Essi Lehtonen, Ella Rautiainen
2011SM-kultakilpa-aerobicnaiset, joukkueLaura Vihervä, Netta Koskinen, Erika Rautiainen
2011SM-kultakilpa-aerobicnaisetLaura Vihervä
2011SM-hopeakilpa-aerobicnaisetLeena Enbom
2011SM-pronssikilpa-aerobicnaisetErika Rautiainen
2011SM-kultakilpa-aerobicnuoret AG2, joukkuePihla Berg, Annariina Kuttila, Veera Setälä
2011SM-pronssikilpa-aerobicnuoret AG2, joukkueNeena Jänkälä, Aliisa Pöytäkivi, Reetta Tepsa
2011SM-kultakilpa-aerobicnuoret AG1, joukkueMila Koljander, Riina Lehtonen, Aliisa Semi
2011SM-kultakilpa-aerobicnuoret AG1Aliisa Semi
2011SM-hopeakilpa-aerobicnuoret AG1Helmi-Lotta Kettunen
2011SM-pronssikilpa-aerobicnuoret AG1Mila Koljander
2010SM-hopeakilpa-aerobicnaisetLaura Vihervä
2010SM-pronssikilpa-aerobicnaisetNetta Koskinen
2010SM-kultakilpa-aerobicnaiset, joukkueetLaura Vihervä, Netta Koskinen, Erika Rautiainen
2010SM-kultakilpa-aerobicnuoret 15-17 v.Erika Rautiainen
2010SM-pronssikilpa-aerobicnuoret 15-17 v. joukkueetMira Mahio, Kaisa Kettunen, Sanna Vihervä
2010SM-kultakilpa-aerobicnuoret 12-14 v.Aliisa Semi
2010SM-hopeakilpa-aerobicnuoret 12 14 v.Riina Lehtonen
2010SM-pronssikilpa-aerobicnuoret 12-14 v.Annariina Kuttila
2010SM-kultakilpa-aerobicnuoret 12-14 v, joukkueetMila Koljander, Riina Lehtonen, Aliisa Semi
2010SM-hopeakilpa-aerobicnuoret 12-14 v., joukkkueetPihla Berg, Roosa Kahila, Annariina Kuttila
2009SM-hopeakilpa-aerobicnaisetLaura Vihervä
2009SM-pronssikilpa-aerobicnaisetLeena Enbom
2009SM-kultakilpa-aerobicnaiset, joukkueetLaura Vihervä, Netta Koskinen, Erika Rautiainen
2009SM-kultakilpa-aerobicnuoret 15-17 v.Erika Rautiainen
2009SM-hopeakilpa-aerobicnuoret 15-17 v.Netta Koskinen
2009SM-kultakilpa-aerobicnuoret 15-17 v. joukkueetKaisa Kettunen, Mira Mahlio, Sanna Vihervä
2009SM-kultakilpa-aerobicnuoret, 12-14 v. JoukkueMila Koljander, Annariina Kuttila, Aliisa Semi
2009SM-pronssikilpa-aerobicnuoret, 12-14 v. JoukkueRiina Lehtonen, Pihla Berg, Sanni Latosaari
2009SM-kultakilpa-aerobicnuoret 12-14 v. yksilöAnnariina Kuttila
2009SM-hopeakilpa-aerobicnuoret 12-14 v. yksilöAliisa Semi
2009SM-pronssikilpa-aerobicnuoret 12-14 v. yksilöRiina Lehtonen
2009Svolin mestaruus pronssikilpa-aerobic4-luokkaAliisa Pöytäkivi
2008SM-kultakilpa-aerobicnuoret 15-17 v.Laura Vihervä
2008SM-hopeakilpa-aerobicnuoret 15-17 v.Netta Koskinen
2008SM-kultakilpa-aerobicnuoret 15-17 v. joukkueetLaura Vihervä, Netta Koskinen, Erika Rautiainen
2008SM-hopeakilpa-aerobicnuoret 15-17 v. joukkueetKaisa Kettunen, Mira Mahlio, Sanna Vihervä
2008SM-pronssikilpa-aerobicnuoret 12-14 v.Aliisa Pöytäkivi
2007SM-kultakilpa-aerobicnuoret 15-17 v.Laura Vihervä
2007SM-pronssikilpa-aerobicnuoret 15-17 v.Netta Koskinen
2007SM-kultakilpa-aerobicnuoret 15-17 v. joukkueetLaura Vihervä, Netta Koskinen, Evgenia Filippova
2007EM sija 26kilpa-aerobicFIG EM-kilpailutLeena Enbom
2007Svolin mestaruus pronssikilpa-aerobicnuoret 12-14 v.Mira Mahlio
2007Svoli mestaruus hopeakilpa-aerobicnuoret 12-14 v. joukkueetIina Salonen, Mira Mahlio, Sanna Vihervä
2006SM-hopeakilpa-aerobicnaisetLeena Enbom
2006MM 24. sijakilpa-aerobicFIG MM-kilpailutLeena Enbom
2006Svolin mestaruus kultakilpa-aerobic4. luokka yksilöLaura Vihervä
2006Svolin mestaruus hopeakilpa-aerobic4. luokka yksilöNetta Koskinen
2005SM-kultakilpa-aerobicnaisetLeena Enbom
2005EM 22. sijakilpa-aerobicFIG EM-kilpailuLeena Enbom
2005Svolin mestaruus kultakilpa-aerobic3. luokka paritLaura Vihervä, Netta Koskinen
2004Kultadiscofreestyle Katri Eerola
2004Hopeadiscofreestyle Laura Perolahti
2003MM 13. sijakilpa-aerobicFISAF MM-kilpailuLeena Enbom
2003EM 5. sijakilpa-aerobicFISAF EM-kilpailutLeena Enbom
2002SM pronssirytminen voimisteluseniorit keilafinaali 
2001SM pronssi +
välinefinaalit 3 x hopea
rytminen voimistelusenioritTitta Heikkilä
2000Kulta paritanssi Marika Nysten, Sari Koivisto
2000Hopeaparitanssi Laura Perolahti, Susanna Rautia
2000Kultayksinshowtanssi Sari Koivisto
2000Hopeayksinshowtanssi Jaana Wedman
2000Pronssidiscodance Katri Eerola
2000Kultadiscofreestyle Susanna Rautia
2000Hopeadiscofreestyle Laura Perolahti
1999

SM kulta +
välinefinaalit 4 x kulta

rytminen voimistelujunioritTitta Heikkilä
1999Pohjoismaiden mestaruus hopearytminen voimistelujunioritTitta Heikkilä
1999Pohjoismaiden mestaruus kultarytminen voimistelujuniorit team-kilpailuTitta Heikkilä
1998SM hopearytminen voimisteluseniorit joukkueLeena Enbom, Titta Heikkilä
1998SM hopearytminen voimistelujunioritTitta Heikkilä
1998välinefinaalit 2 x kulta ja 2 x hopearytminen voimisteluvälinefinaalit SM-kilpailutTitta Heikkilä
1998Nuorten Olympialaiset sija 45.rytminen voimisteluWorld Youth Games, MoskovaTitta Heikkilä
1998Kultaparishowtanssiyli 15v.Laura Perolahti, Marika Nysten
1998Hopeaparishowtanssiyli 15v.Jaana Wedman, Susanna Rautia
1997Pronssiryhmätanssi13-15v.Tainan joukkue
     
1983SM kultarytminen voimistelu Liisa Tamminen
1983SM kultarytminen voimistelu Virva Salander
1983SM kultarytminen voimistelunaisetjoukkue
1982SM kultarytminen voimistelu Liisa Tamminen
1981SM kultarytminen voimistelu Liisa Tamminen
1981SM kultarytminen voimistelutytöt -18joukkue
1981SM kultarytminen voimistelu joukkue
1980SM kultarytminen voimistelutytöt -18Liisa Tamminen
1980SM kultarytminen voimistelu Leila Jääskeläinen
1980SM kultarytminen voimistelutytöt- 15Virva Salander
     
1978SM kultarytminen voimistelu Leila Jääskeläinen
1977SM kultarytminen voimistelu Leila Jääskeläinen
1976SM kultarytminen voimistelu Leila Jääskeläinen
1974SM kultavoimisteluvoimistelu Hilkka Riikonen