Jumppien teemat ja peruutukset

Tältä sivulta löydät jumppien tuntimuutokset kuten peruutukset sekä mahdolliset teemat

Katso täältä lasten ja nuorten ryhmien kausisuunnitelmat (tulossa marraskuussa)

 

AIKUISET

Aika ja paikkaTuntiOhjaajaVKO/päiväTeema/ajankohtaistaHuom! / Peruutukset

Maanantai

 

 

 

 

 

10:00-11:00
VaKP sali
Asahi & Rentoutus + Venyttely Raija Laakkonen, Johanna Sundström 

Parilliset viikot 

Parittomat viikot

Johanna / venyttely
 

Raija / asahi

 
17:30-18:30
Sorrila
Les Mills BodyPump®Marjut Salmi, Jenni Istolainen

Tammikuu

Jenni

 
18:40-19:30
Sorrila
Jooga Heidi Syvänen

 

 

Ota oma joogamatto mukaasi!
19:00-20:00
Naakka A+B
Dance 4 FunHeidi Koivu-Salminen, Outi Leuhtonen, Hanna Lähdesmäki

14.1.
21.1.
28.1.

Outi
Heidi
Heidi

 

Tiistai

 

 

 

 

 

8:30-9:30
VaKP sali 
Aamun tehotreeniRiina Virkki   

KAIKILLE MAKSUTON UUTUUSTUNTI, TERVETULOA!

ALKAA TI 8.1.

10:00-11:00
VaKP sali
Ikiliike: Miesten teematuntiLaura Vihervä   
11:00-12:00 VaKP saliIkiliike: Latino LeiditJohanna Sundström 

2-5

Teemoina mm. salsa, reggaeton ja cumbia

 
18:30-19:30
Painisali, liikuntahalli
Miesten kehonhuoltoHanna Salminen  

Yhteistyössä Haka Gymin kanssa.

Katso muutokset ja peruutukset täältä

18:30-19:30 SorrilaLavis

Johanna Sundström 

2-5

Tanssitaan mm. valssia, rokkia ja polkkaa

 
18:30-19:30 TyryKunnon jumppaKirsi Mäkinen   

Yhteistyössä Haka Gymin kanssa.

Katso muutokset ja peruutukset täältä

19:30-20:30 SorrilaPowergymHanna Lähdesmäki   

Keskiviikko

 

 

 

 

 

10:00-11:00
VaKP sali
Ikiliike: Voimaa ja vireyttäIina Salonen 

9.-30.1.

Keppijumppa

 
17:30-18:30 SorrilaRVPHanna Vanhanen, Hanna Ketola, Vilma Syvänen

16.1.
23.1.
30.1.

Outi
Hanna V
Hanna K

 

19:00-20:00 Naakka BHyvän olon jumppaReet Nikkanen

16.1.

Tuuraajana Riina Hokkala

Yhteistyössä Haka Gymin kanssa

Torstai

 

 

 

 

 

10:00-11:00
VaKP sali
Ikiliike: LavisJohanna Sundström 

2-5

Tanssitaan mm. valssia, rokkia ja polkkaa

 
17:15-18:15 SorrilaLes Mills BodyPump®Marjut Salmi, Jenni Istolainen

Tammikuu

Marjut 

 
18:30-19:30
Sorrila
Les Mills BodyBalance®Marjut Salmi, Jenni Istolainen, Hanna Ketola

17.1.
24.1.
31.1

Hanna
Jenni
Hanna

 

19:00-20:00
Naakka B
Miesten kuntotuntiRiitta Latosaari

2-5

Kuntojumppa

Yhteistyössä Haka Gymin kanssa.

19:00-20:00 VaKP sali  KahvakuulaJani Turpeinen, Heidi Tourunen, Riina Virkki, Heidi Raatikainen, Marika Semi

17.1.
24.1.
31.1.

Jani 
Marika 
Marika

Yhteistyössä Haka Gymin kanssa.

Perjantai

 

 

 

 

 

10:00-11:00
VaKP sali
Ikiliike: Hyvän Olon JumppaReet Nikkanen18.1.Sijaisena Johanna Sundström: Venyttely ja rentoutus 

 

Pidätämme oikeuden muutoksiin.

 

LAPSET JA NUORET

Aika ja paikkaTuntiOhjaajaVKO/päiväTeema/ajankohtaistaHuom! / Peruutukset

Maanantai

17:00-18:00
Naakka B
Freegym 11-12v.Sanni Latosaari

Tammikuu

Helmikuu

Maaliskuu

Huhtikuu

Akrobatia & Voltit

Parkour

Akrobatia & Voltit

Toivekuukausi & Näytösohjelma

22.4. tunti peruttu. 2.pääsiäispäivä
17:00-17:45 Liikuntahalli C-osaKirppuBic 7-9v. Riina Halttunen, Erika Salonen   22.4. tunti peruttu. 2.pääsiäispäivä
18:00-19:00
Naakka B
Freegym 9-11v. jatkoSanni Latosaari, Vilma Salminen

Tammikuu

Helmikuu

Maaliskuu

Huhtikuu

Akrobatia & Voltit

Parkour

Akrobatia & Voltit

Toivekuukausi & Näytösohjelma

22.4. tunti peruttu. 2.pääsiäispäivä

Tiistai

15:00-16:00 VaKP sali Freegym 8-10v. Laura Vihervä    
17:30-18:30
Sorrila
Zumba® Kids 7-12v.Helena Sokuri

 

TAMMIKUU

Rytmiteemana reggaeton

 

 

Keskiviikko

16:00-17:00 TietolaMiniBic 10-12v.Erika Salonen   
17:30-18:30
Naakka A
Esivalmennus, kilpa-aerobic Laura Vihervä, Lilja Savijärvi  

 

17:30-18:15
Naakka B
Temppujumppa 4-5v.Kati Hyppönen, Agda Tuominen, Julia Hyppönen   
18:15-19:00
Naakka B
Temppujumppa 6-7v. Kati Hyppönen, Agda Tuominen, Julia Hyppönen   
18:30-19:30
Naakka A
Freegym 8-10v.Laura Vihervä 

 

 

Torstai

16:30-17:15
Naakka A
JumppaMix 7-12v.Sisko Leppä-Aho

31.1.

Luistelua Naakan kentällä

Koulun sali peruttu

17:15-18:00
Naakka A
NuppuBic 4-6v.Iina Salonen, Lilja Savijärvi

 

17.1.
Perusliikkumistaidot, 2-jalan ponnistus ja kerähyppy

24.1.
Nopeus &ketteryys, kerähyppy ja vartalonhallinta

31.1.
Ei tuntia, koulun sali peruttu

 

Perjantai

16:00-17:00
Sorrila
Dance 4 Fun 10-12v.Roosa Nieminen, Laura Perolahti  19.4. tunti peruttu, Pitkäperjantai
17:00-18:00
Sorrila
Dance 4 Fun yli 13v.Roosa Nieminen  19.4. tunti peruttu, Pitkäperjantai

Sunnuntai

10:00-11:00
Naakka A+B
PerheTemppu (aik+lapsi)Päivi Lehtonen, Sisko Leppä-Aho, Outi Leuhtonen, Hanna Vanhanen

20.1.

27.1.

3.2.

Viidakossa/Sisko

Lumileikkejä/Outi ja Sisko

Lumileikkejä/Päivi ja Hanna

 

 

16:30-17:15
VaKP Sali

NuppuBic 4-6v.Iina Salonen

 

 

 

20.1.
Perusliikkumistaidot, 2-jalan ponnistus ja kerähyppy

27.1.
Nopeus &ketteryys, kerähyppy ja vartalonhallinta

3.2.
Akrobatia, jalkatekniikka, liikkuvuus

 

 

            
             

Pidätämme oikeuden muutoksiin.